Fesztiváldíjasok

 

1999

Vers- és prózamondó verseny:
Bakos-Kiss Gábor (Apagy, Miskolci Egyetem)
Tarr Judit (Kaposvár)
Tóth Adrienn (Miskolc, Hermann Ottó Gimnázium)

Pódiumi Estek Fesztiválja:
Ungvári P. Tamás (Eger)

2000

Vers- és prózamondó verseny:
Balogh Attila (Sajóhídvég)
Szauter Dominika (Budapest)

Pódiumi Estek Fesztiválja:
Holics Szilvia (Berhida)

2001

Vers- és prózamondó verseny:
Gera Marina (Szeged)
Hosszú Katalin (Nagyatád)
Rácz Lívia (Topolya, Jugoszlávia)

Pódiumi Estek Fesztiválja:
színdarab:
Életjel Irodalmi Élőújság Csáth Géza
Baráti Társasága (Szabadka, Jugoszlávia)

Pódiumi est:
Molnár Gyöngyi (Rákóczifalva)

2002

Vers- és prózamondó verseny:
Halasi Dániel(Budapest)
Jaszenovics Gina (Baja)
Peresztegi Anita (Komárom)
Sajben Kitti (Debrecen)

Pódiumi Estek Fesztiválja:
Fodor Eszter (Tapolca)
Fridrich Noémi (Pécs)

2003

Vers- és prózamondó verseny:
Ágoston László (Budapest)
Dankó Szilvia (Penészlek)
Horváth Réka (Százhalombatta)
Szép László - Életműdíj (Miskolc)
Mihályi Jánosné - Életműdíj (Szerencs)

Énekelt vers:
Kőszegi Mátyás (Pécs)

Pódiumi Estek Fesztiválja:
Előadóest:
Korhecz Imola - Verbászi Beáta: "Ketten egyedül"

Performance:
Pető Alice - Restás Gergő:
"Amikor az Isten elhagyta a vidéket"
Monológ:
Varga Eszter: "Egy asszony vallomásai"
Dráma:
Dudás Dorottya - Nagy Benedek:
Weöres Sándor - Psziché

2004

Orbán Ottó Versmondó Szalon:
Kiss Bálint (Szlovákia)
Hajdú Anett (Pécs)
Fehér Tibor (Nagyecsed)

Pódiumi Estek Fesztiválja:
KASZT társulat (mozgásszínház)
Kábaszemű csoport (performance)
Soltis Lajos Színház (performance)
Ács Tamás és Jakab Ádám (performance)
Főnix Műhely (előadóest)

Szárnyak hullámverésben
Versírás:
Dömény Veronika (Eszterházy Károly Főiskola)
Nagy Zsuka (Miskolci Egyetem)
Nagy István (Miskolci Egyetem)
Siska Péter (Miskolci Egyetem)
Prózaírás:
Kocsis Richárd (Eszterházy Károly Főiskola)
Pohárnik Eszter (Budapesti Kommunikációs Főiskola)
Domján Veronika (Eszterházi Károly Főiskola)

A Fesztivál fődíját, a new-york-i vendégszereplést
Hajdú Anett és Kiss Bálint kapta.

 

2005

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:
Nagyhegyesi Zoltán
Süveg Szilvia

Pódiumi Estek Fesztiválja:
Ács Tamás (monodráma)
Dutar együttes (énekelt és megzenésített versek)
Erdei Péter, Nagy Réka és Kalapis Gergely
(énekelt és megzenésített versek)

A "Firka a falra" c. kötet díjazottjai:

Versírás:
Kovács-Cohner Róbert
(Eötvös Lóránd Tudományegyetem)
O. Bodnár István (Miskolci Egyetem)
Galaczi Zsófi (Miskolci Egyetem)
Illés Gábor (posztumusz díj,
Budapesti Corvinus Egyetem)

Prózaírás:
Lőrinczy Judit (Szegedi Tudományegyetem)
Darázs Richárd (Miskolci Egyetem)
Műfordítás:
Gálla Edit (Budapesti Corvinus Egyetem)
Kovács-Cohner Róbert
(Eötvös Lóránd Tudományegyetem)

A fesztivál fődíját, a tíznapos svédországi turnét
Nagyhegyesi Zoltán, Süveg Szilvia és Ács Tamás nyerte.

 

2006

 

Magyar Művek Szemléje:
Kecskeméti Délibáb – KECSO (Weöres Sándor: Psyche)
Feleselők, Veszprém (Szilágyi Andor:
A bárány megkísértése)
Ács Tamás, az előadás főszereplője,
valamint a KB35 Müller Péter Lugosi című
előadásának rendezője

 

Hivatásos művészek:
Kaleidoszkóp-díj: Lázár Balázs, a Vígszínház tagja

Különdíj: Turek Miklós,
Borbély Krisztina – Maróti Attila (Hófehér érintés)

Verszene:
Kaleidoszkóp-díj: Metaflora (zenekar)

Különdíj: Nemes Levente, Katáng Zenekar, 
Tonett (zenekar), Túlpart (zenekar)


Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Szőke Sarolta, Hajvert Ákos

 

Pódiumi Estek Fesztiválja:
Ady-ák  Társulat (Debrecen) , Thespiánus Kommandó
(Versművészeti Szeminárium)


2007

 

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Fekete Ágnes (Vajdaság)

 

VersZenék Színpada:

NeoFolk

Nemes Levente

 

Hivatásos művészek:

Gál Tamás (Szlovákia)

Szauter Dominika és Jankovics Anna

 

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Tett Quartett

ALT csoport

 

Retúr, Kaleidoszkóp Könyvsorozat ’10:

Debreczeni Boglárka

Pelesek Dóra


A fesztivál fődíját, a skandináv vendégszereplést
Nemes Levente nyerte.

 

 

2008

 

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Jánosi Márton

 

Versszínház:

Mátyás Zsolt Imre –
Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, KB35 Inárcs

 

Verszenék Színpada:

Kelemenék (Szlovákia)

 

 

2009

 

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Kenesei-Holics Réka

 

Junior Kaleidoszkóp elismerés:

Ujvári Bors Benedek, Solymosi Zsófia

 

2010

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:
Horváth Marin

Versszínház:
Móricz Zsigmond Színház: A lélek hossza (Nyíregyháza)
Varga Kata-Lina: Szív-Nyíl/Fléche de coeur (Budapest-Párizs)
Orbán Júlia: Nyelvédesanyánk (Győr)

Verszene:
Aphonia-Sajtkukacz zenekar (Budapest-Zenta, Vajdaság)

Versfilm:
Kémenes Bernadett (Miskolc)

 

2011

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:
Kató Hajnalka

Prózai versszínház:
Pregitzer Fruzsina: Uram, nem látta Magyarországot?
(Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Zenés versszínház:
Gál Tamás és Lakatos Róbert: Jöttünk külhonból
(Dunaszerdahely, Szlovákia)

Verszene:
Kor-Zár zenekar (Komárom, Szlovákia)

 

2012

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:
a zsűri nem osztott ki Kaleidoszkóp-díjat

Hivatásos versszínház:
Soltis Lajos Színház: Csongor és Tünde (Celldömölk)
Koltai Judit: Képzelni lehet 2.0
(Holdvilág Kamaraszínház, Budapest)

Nem hivatásos versszínház:
Mészégető Mária: Akartam tisztességes lenni én is... (Budapest)

Verszene:
Kicsi Hang zenekar (Galánta, Szlovákia)

Versfilm:
Fogarasi Dóra: Egyszerűség (Budapest)

Közönségdíj:

Koltai Róbert és B. Török Fruzsina:
Móricz Zsigmond Napló-szilánkok (önálló est)

Székhelyi József és Gerendás Péter:
Post Criptum (közérzeti napló - hangoskönyv)

 

2013

KaleidoszKópé (junior díj):
Ujvári Bors Benedek és Léb Eszter

Különdíjasok:
Antal Kinga Kincső, Csizmazia Dóra,
Kardos Petra, Kiss Boglárka Emma,
Gadácsi Norbert, Gajdácsi Ákos, Oszvald Balázs, Pál Péter,
Pál Laura, Szőke József Bence, Tóth Flóra, Vajda Alexandra

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Kaleidoszkóp-díj:
Kotán Sándorné

Különdíjasok:
Barna László, Basa Bella, Gyulai Zsuzsanna,
Háromszéki Bence, Szarka Ákos, Tiszai Annamária

 

2014

KaleidoszKópé (junior díj):
Antal Kinga Kincső

Kaleidoszkóp-díj:
Pál Péter (versmondás - 14 év felettiek),
Stamler Júlia és Vajda Emília: Look other way (versfilm),
Soltis Lajos Színház: Woyzeck (versszínház)
Éles Gina (verszene)

Különdíj:
Szép Gerő, Szőke József Bence, Mikulecz Mónika,
Ujvári Bors Benedek, Kőműves Noémi,
a Bonyhádi Általános Iskola moderntánc tanszaka,
LKM zenekar, AkusztikArt együttes

 

2016

Kaleidoszkóp-díj:

Matyók Annamária (versmondás)
Tóth Benedek Ernő (versfilm)

KaleidoszKópé (junior díj):
Bánki Beni (versmondás)

 

Különdíjak:

verszene: Ostinato együttes

versmondás: Kurucz Ádám Konrád, Léb Eszter,
Marosvölgyi Gergely, Pamper Zsolt, Pecznyik Ibolya,
Szűcsné Baráth Zsófia

versfilm: Gál Laura, Gyulai Zsuzsanna, Kiss Boglárka Emma

 

tamogatok_klubradio

 

 

 


tamogatok_zenehu