Díjazottak

Díjazottak Kaleidoszkóp VersFesztivál

1999

Vers- és prózamondó verseny:

Bakos-Kiss Gábor (Apagy, Miskolci Egyetem)
Tarr Judit (Kaposvár)
Tóth Adrienn (Miskolc, Hermann Ottó Gimnázium)

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Ungvári P. Tamás (Eger)

2000

Vers- és prózamondó verseny:

Balogh Attila (Sajóhídvég)
Szauter Dominika (Budapest)

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Holics Szilvia (Berhida)

2001

Vers- és prózamondó verseny:

Gera Marina (Szeged)
Hosszú Katalin (Nagyatád)
Rácz Lívia (Topolya, Jugoszlávia)

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Színdarab:

Életjel Irodalmi Élőújság Csáth Géza Baráti Társasága
(Szabadka, Jugoszlávia)

Pódiumi est:

Molnár Gyöngyi (Rákóczifalva)

2002

Vers- és prózamondó verseny:

Halasi Dániel (Budapest)
Jaszenovics Gina (Baja)
Peresztegi Anita (Komárom)
Sajben Kitti (Debrecen)

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Fodor Eszter (Tapolca)
Fridrich Noémi (Pécs)

2003

Vers- és prózamondó verseny:

Ágoston László (Budapest)
Dankó Szilvia (Penészlek)
Horváth Réka (Százhalombatta)
Szép László – Életműdíj (Miskolc)
Mihályi Jánosné – Életműdíj (Szerencs)

Énekelt vers:

Kőszegi Mátyás (Pécs)

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Előadóest:

Korhecz Imola – Verbászi Beáta: “Ketten egyedül”

Performance:

Pető Alice – Restás Gergő: “Amikor az Isten elhagyta a vidéket”

Monológ:

Varga Eszter: “Egy asszony vallomásai”

Dráma:

Dudás Dorottya – Nagy Benedek: Weöres Sándor – Psziché

2004

Orbán Ottó Versmondó Szalon:

Kiss Bálint (Szlovákia)
Hajdú Anett (Pécs)
Fehér Tibor (Nagyecsed)

Pódiumi Estek Fesztiválja:

KASZT társulat (mozgásszínház)
Kábaszemű csoport (performance)
Soltis Lajos Színház (performance)
Ács Tamás és Jakab Ádám (performance)
Főnix Műhely (előadóest)

Versírás:

Dömény Veronika (Eszterházy Károly Főiskola)
Nagy Zsuka (Miskolci Egyetem)
Nagy István (Miskolci Egyetem)
Siska Péter (Miskolci Egyetem)

Prózaírás:

Kocsis Richárd (Eszterházy Károly Főiskola)
Pohárnik Eszter (Budapesti Kommunikációs Főiskola)
Domján Veronika (Eszterházi Károly Főiskola)

A Fesztivál fődíját, a new-york-i vendégszereplést Hajdú Anett és Kiss Bálint kapta.

2005

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Nagyhegyesi Zoltán
Süveg Szilvia

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Ács Tamás (monodráma)

Verszene:

Dutar együttes
Erdei Péter, Nagy Réka és Kalapis Gergely

Versírás:

Kovács-Cohner Róbert (Eötvös Lóránd Tudományegyetem)
O. Bodnár István (Miskolci Egyetem)
Galaczi Zsófi (Miskolci Egyetem)
Illés Gábor (posztumusz díj, Budapesti Corvinus Egyetem)

Prózaírás:

Lőrinczy Judit (Szegedi Tudományegyetem)
Darázs Richárd (Miskolci Egyetem)

Műfordítás:

Gálla Edit (Budapesti Corvinus Egyetem)
Kovács-Cohner Róbert (Eötvös Lóránd Tudományegyetem)

A fesztivál fődíját, a tíznapos svédországi turnét
Nagyhegyesi Zoltán, Süveg Szilvia és Ács Tamás nyerte.

2006

Magyar Művek Szemléje:

Kecskeméti Délibáb – KECSO (Weöres Sándor: Psyche)
Feleselők, Veszprém (Szilágyi Andor: A bárány megkísértése)
Ács Tamás, az előadás főszereplője,
valamint a KB35 Müller Péter Lugosi című előadásának rendezője

Hivatásos művészek:

Lázár Balázs, a Vígszínház tagja

Verszene:

Metaflora zenekar

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Szőke Sarolta, Hajvert Ákos

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Ady-ák Társulat (Debrecen)

Thespiánus Kommandó (Versművészeti Szeminárium)

2007

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Fekete Ágnes (Vajdaság)

VersZenék Színpada:

NeoFolk
Nemes Levente

Hivatásos művészek:

Gál Tamás (Szlovákia)
Szauter Dominika és Jankovics Anna

Pódiumi Estek Fesztiválja:

Tett Quartett
ALT csoport

Versírás:

Debreczeni Boglárka
Pelesek Dóra

A fesztivál fődíját, a skandináv vendégszereplést Nemes Levente nyerte.

2008

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Jánosi Márton

Versszínház:

Mátyás Zsolt Imre – Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, KB35 Inárcs

Verszenék Színpada:

Kelemenék (Szlovákia)

2009

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Kenesei-Holics Réka

Junior Kaleidoszkóp-díj:

Ujvári Bors Benedek, Solymosi Zsófia

2010

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Horváth Marin

Versszínház:

Móricz Zsigmond Színház: A lélek hossza (Nyíregyháza)
Varga Kata-Lina: Szív-Nyíl/Fléche de coeur (Budapest-Párizs)
Orbán Júlia: Nyelvédesanyánk (Győr)

Verszene:

Aphonia-Sajtkukacz zenekar (Budapest-Zenta, Vajdaság)

Versfilm:

Kémenes Bernadett (Miskolc)

2011

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Kató Hajnalka

Prózai versszínház:

Pregitzer Fruzsina: Uram, nem látta Magyarországot?
(Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza)

Zenés versszínház:

Gál Tamás és Lakatos Róbert: Jöttünk külhonból
(Dunaszerdahely, Szlovákia)

Verszene:

Kor-Zár zenekar (Komárom, Szlovákia)

2012

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

a zsűri nem osztott ki Kaleidoszkóp-díjat

Hivatásos versszínház:

Soltis Lajos Színház: Csongor és Tünde (Celldömölk)
Koltai Judit: Képzelni lehet 2.0
(Holdvilág Kamaraszínház, Budapest)

Nem hivatásos versszínház:

Mészégető Mária: Akartam tisztességes lenni én is… (Budapest)

Verszene:

Kicsi Hang zenekar (Galánta, Szlovákia)

Versfilm:

Fogarasi Dóra: Egyszerűség (Budapest)

Közönségdíj:

Koltai Róbert és B. Török Fruzsina:
Móricz Zsigmond Napló-szilánkok (önálló est)
Székhelyi József és Gerendás Péter:
Post Criptum (közérzeti napló – hangoskönyv)

2013

KaleidoszKópé (junior díj):

Ujvári Bors Benedek és Léb Eszter

Klasszikus és Kortárs Versmondó Szalon:

Kotán Sándorné

2014

Versmondás:

Pál Péter (Szlovénia)

KaleidoszKópé (junior díj):

Antal Kinga Kincső

Versfilm:

Stamler Júlia és Vajda Emília: Look other way

Versszínház:

Soltis Lajos Színház: Woyzec

Verszene:

Éles Gina

2016

Versmondás:

Matyók Annamária

KaleidoszKópé (junior díj)

Bánki Beni

Versfilm:

Tóth Benedek Ernő

2017

Versszínház:

Olt Tamás (Nemzeti Színház): Szájon lőtt tigris
Gál Tamás (Csavar Színház, Hetény, Szlovákia): A nagyidai cigányok

Versfilm:

Molnár Gyöngyi és Zámbori Soma: Arany János: Híd-avatás

Versmondás:

Borbély Mihály (Kistarcsa)
Dupák Fanni (Csóka, Szerbia)

KaleidoszKópé díj:

Oláh Péter (Szekszárd)

2018

Versszínház

Hunyadkürti György (Csiky Gergely Színház – Kaposvár): A nagybőgő
Borbély Sándor: Petőfi Sándor – Az apostol

Versmondás:

Füleki Panka (Pécs)

KaleidoszKópé díj:

Tőke Domonkos (Nyúl)

Versfilm:

Starkné Nagy Jusztina (Budapest)

2019

Versszínház:

Varidance Társulat: Verslábak, ha táncolnak
E-mancik Társulat: Verslábak neccharisnyában

Hivatásos versmondás:

Liszi Melinda

Versmondás:

Péter Lea (Óbecse, Vajdaság-Szerbia)

KaleidoszKópé díj

Wéber Alíz (Szekszárd)

Versfilm:

Ledő Barnabás (Budapest)

X